kampdatoer, avsparkstider og program for TV-kanaler

TELEMMGLPICT000237067659 trans NvBQzQNjv4BqRo0U4xU 30oDveS4pXV Vv4Xpit DMGvdp2n7FDd82k

[ad_1]

TELEMMGLPICT000237067659 trans NvBQzQNjv4BqRo0U4xU 30oDveS4pXV Vv4Xpit DMGvdp2n7FDd82k

2022-EM for kvinner finner sted i England denne sommeren, hvor vertene starter turneringen 6. juli før vinneren kåres på Wembley 31. juli.

Turneringen består av hearth grupper, 16 lag, på 10 stadioner, på tvers av ni byer, med hver kamp vist direkte på BBC, og du kan sikre at du ikke går glipp av et eneste minutt av handlingen med vår omfattende kampguide.

Holland er de regjerende mesterne mens Portugal erstattet Russland etter sistnevntes ekskludering på grunn av invasjonen av Ukraina.

Grupper

Gruppe A: England, Østerrike, Norge, Nord-Irland

Gruppe B: Tyskland, Danmark, Spania, Finland

Gruppe C: Nederland, Sverige, Portugal, Sveits

Gruppe D: Frankrike, Italia, Belgia, Island

Fullt inventar

Alle avsparkstider er BST

onsdag 6. juli

  • Gruppe A: England vs Østerrike, avspark kl. 20.00, Previous Trafford, BBC One

Torsdag 7. juli

  • Gruppe A: Norge vs Nord-Irland, 20.00, St Mary’s, BBC One

Fredag ​​8. juli

  • Gruppe B: Spania vs Finland, 17.00, Stadium MK, BBC Two
  • Gruppe B: Tyskland vs Danmark, 20.00, London Group Stadium, BBC Two

Lørdag 9. juli

  • Gruppe C: Portugal vs Sveits, 17.00, Leigh Sports activities Village, BBC Two
  • Gruppe C: Nederland vs Sverige, 20.00, Bramall Lane, BBC One

søndag 10. juli

  • Gruppe D: Belgia vs Island, 17.00, Manchester Metropolis Academy Stadium, BBC Two
  • Gruppe D: Frankrike vs Italia, 20.00, New York Stadium, BBC Two

mandag 11. juli

  • Gruppe A: Østerrike vs Nord-Irland, 17.00, St Mary’s, BBC One
  • Gruppe A: England mot Norge, 20.00, Brighton and Hove Group Stadium, BBC One

tirsdag 12. juli

  • Gruppe B: Danmark vs Finland, 17.00, Stadium MK, BBC Two
  • Gruppe B: Tyskland vs Spania, 20.00, London Group Stadium, BBC Two

onsdag 13. juli

  • Gruppe C: Sverige vs Sveits, 17.00, Bramall Lane, BBC Two
  • Gruppe C: Nederland mot Portugal, 20.00, Leigh Sports activities Village, BBC Two

Torsdag 14. juli

  • Gruppe D: Italia vs Island, 17.00, Manchester Metropolis Academy Stadium, BBC Two
  • Gruppe D: Frankrike vs Belgia, 20.00, New York Stadium, BBC One

Fredag ​​15. juli

  • Gruppe A: Nord-Irland mot England, kl. 20.00, St Mary’s, BBC One
  • Gruppe A: Østerrike vs Norge, 20.00, Brighton and Hove Group Stadium, BBC Three

Lørdag 16. juli

  • Gruppe B: Finland vs Tyskland, 20.00, Stadium MK, BBC Two
  • Gruppe B: Danmark vs Spania, 20.00, London Group Stadium, BBC iPlayer

søndag 17. juli

  • Gruppe C: Sveits vs Nederland, 17.00, Bramall Lane, BBC Two
  • Gruppe C: Sverige vs Portugal, 17.00, Leigh Sports activities Village, BBC iPlayer

mandag 18. juli

  • Gruppe D: Island vs Frankrike, 20.00, New York Stadium, BBC Two
  • Gruppe D: Italia vs Belgia, 20.00, Manchester Metropolis Academy Stadium, BBC iPlayer

onsdag 20. juli

  • Kvartfinale 1: Vinnere gruppe A v andre gruppe B, kl. 20.00, Brighton and Hove Group Stadium

Torsdag 21. juli

  • Kvartfinale 2: Vinnergruppe B mot andreplassgruppe A, kl. 20.00, London Group Stadium

Fredag ​​22. juli

  • Kvartfinale 3: Vinnergruppe C mot andreplassgruppe D, kl. 20.00, Leigh Sports activities Village

Lørdag 23. juli

  • Kvartfinale 4: Vinnergruppe D mot andreplassgruppe C, kl. 20.00, New York Stadium

tirsdag 26. juli

  • Semifinale 1: Vinnere kvartfinale 1 v Vinnere kvartfinale 3, 20:00, Bramall Lane

Onsdag 27. juli

  • Semifinale 2: Vinnere kvartfinale 2 v Vinnere kvartfinale 16.00, Stadium MK

søndag 31. juli

  • Endelig: Vinnere semifinale 1 v Vinnere semifinale 2, 17.00, Wembley

[ad_2]

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *