Direkte: Commonwealth Video games, dag hearth motion fra Birmingham

1659349445339


Banesykkelstjernen Ellesse Andrews har sjansen til å bli med i eliteselskapet når hun stiller opp i kvinnenes keirin på dag hearth av Commonwealth Video games.

Andrews jakter en tredje gullmedalje i disse lekene like etter klokken 04.30 (NZT) tirsdag i tilfelle hun vant sølv i OL i Tokyo.

Hun vil slutte seg til friidretts-stor Yvette Williams (1954) og andre banesyklist Gary Anderson (1990) som de eneste newzealendene som har vunnet tre gull på ett Commonwealth Video games, hvis hun kan komme seg gjennom de innledende rundene og gjøre jobben med medaljen løp.

Vinner New Zealands Ellesse Andrews etter kvinnesprinten.

John Walton

Vinner New Zealands Ellesse Andrews etter kvinnesprinten.

Den siste dagen byr velodromen også på sterke New Zealand-medaljesjanser i poengløpet for menn, 1 km tidskjøring og scratchløp for kvinner, etter at de økte gulltallet til seks through Corbin Sturdy tidlig på mandag (NZT).

Dagen åpner med kvinnenes hearth og para menns par i bowls semifinaler, mens ved bassenget er ryggsvømmer Andrew Jeffcoat et sterkt medaljehåp i 50m ryggfinalen.

Vektløfterne Cameron McTaggart, Emma McIntyre og Megan Sign, og judokaen Qona Christie, kommer i gang i sine respektive medaljebegivenheter. I lagsportene ser kvinnenes 3×3-basketspillere på en potensiell semifinale, Silver Ferns fortsetter mot Malawi og Black Sticks-mennene står overfor en skremmende kamp mot Australia.

Kiwier i aksjon på dag hearth av Commonwealth Video games på mandag (alle NZ-tider, * angir om de er kvalifisert):

boller-

19.30: Kvinnefirere (Val Smith, Tayla Bruce, Selina Goddard, Nicole Toomey) semifinale mot India, para herrer B6-B8 (Graham Skellern, Mark Noble) semifinale mot Skottland

Vektløfting-

20.30: Menn 81 kg + medaljer (Cameron McTaggart)

Judo-

21.00: Kvinner below 57 kg innledende runder, kvartfinaler, semifinaler og gjentakelse (Qona Christie)

Svømming, heats-

22.31: 200 m IM, kvinner (Helena Gasson, Mya Rasmussen)

22.48: 800 meter fri, kvinner (Eva Thomas)

boller-

23.00: Para blandede par B2-B3 (Gerald Brouwers, Sue Curran)runde 2

Squash-

23.00: Singel, kvartfinaler for kvinner, Joelle King mot Lucy Turmel (England)

23.45: Singel, kvartfinaler for menn, Paul Coll mot Adrian Waller (England)

(tirsdag 2. august-)

Boksing-

klokken 12: Fjærvekt for menn (below 57 kg) 16-delsfinale, Alex Mukuka mot George Molwantwa (Botswana)

Vektløfting-

01:00: Kvinner 64 kg + medaljer (Emma McIntyre)

Gymnastikk, kunstnerisk-

01.10: Finale for menn med knallhest (Ethan Dick)

Sykling, bane-

01:00: Kvinners keirin runde 1 + repechage (Ellesse Andrews, Olivia King)

01.22: 40 km poengløp menn, kvalifisering (Aaron Gate, Campbell Stewart, Corbin Sturdy)

02.32: 1000 m TT menn, finale (Nick Kergozou)

03.47: Keirin kvinner, runde 2*

04.07: 10 km scratchløp kvinner, finale (Bryony Botha, Michaela Drummond, Emily Shearman)

04.35: Keirin, kvinner, finale*

04.42: 40 km poengløp menn, finale*

Basketball 3×3-

klokka 2 på natta: Kvartfinaler for menn, NZ mot Canada

Judo-

04:00: Medaljekamper below 57 kg for kvinner* (Qona Christie)

Vektløfting-

05.30: Kvinner 71 kg + medaljer (Megan Sign)

Svømming-

07.08: 200 m IM-finale, kvinner* (Helena Gasson, Mya Rasmussen)

07.37: 50m rygg, menn, finale (Andrew Jeffcoat)

07.44: 50 meter butterfly, kvinner, finale (Helena Gasson)

Strand volleyball-

klokka 6 om morgenen: NZ kvinner mot Ghana, pulje A

8 om morgenen: NZ menn mot Tuvalu, pulje C

Basketball 3×3-

6.33 og 9.03: Semifinaler for menn*

07.03: Kvinners semifinale, NZ mot TBC

Nettball-

07.00: Silver Ferns mot Malawi, pulje B

Hockey-

8 om morgenen: Black Sticks menn v Australia, menn pulje A

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.